вівторок, 14 квітня 2020 р.

Підсумкові завдання до теми "Автоматичні вимкачі"




Підсумкові завдання 
до теми «Низьковольтні автоматичні вимикачі»

1             1.    Перерахуйте конструктивні елементи автоматичного вимикача



2. Впишіть пропущені слова:
Основним елементом теплового розчіплювача є ___________. Нагріваючись під дією _______ перевантаження, що проходить через неї, пластина згинається. Її вільний правий кінець переміщається вниз і, долаючи зусилля пружини, обертає _______. Зуб важеля виходить із зчеплення з фігурною деталлю. Під дією пружини  фігурна деталь обертається довкола своєї осі на деякий кут і змінюється положення важелів. Це викликає відключення автомата з витримкою часу, що знаходиться в зворотній залежності від сили струму. Отже, чим більше сила струму, що проходить через пластину, тим менше ______ потрібно для відключення автомата.
Банк відповідей: важіль, біметалева пластина, струм, час

3.              Дайте визначення :
Тепловий розчіплювач -________________________________
Автоматичний вимикач_________________________________

4.              Визначіть, який з представлених електричних апаратів є автоматичний вимикач:


 
А) ,Б) ,В) ,Г) ,Д)

6. Визначіть параметри вимикачів за позначками на їх корпусі та дайте відповідь на запитання : чи можна ці вимикачі використати для захисту приладів від надструмів у трифазній електромережі?







четвер, 9 квітня 2020 р.

План-конспект до уроку виробничого навчання з теми "Ремонт кнопочних станцій"


«Ремонт пакетних вимикачів, кнопок і ключів управління»
Кнопки управління.
Кнопки управління складаються із пластмасової кнопки 1 та корпусу 9, всередині якого розташовані контакти і пружини. Кнопка запресована на стальному стержні 3. На кінці стержня закріплений контактний мостик 6 з пружиною 7. Провід електричних ланцюгів управління приєднуються гвинтами 8 до розмикаючих 4 та замикаючих 5 контактів (в кнопках нового зразку є тільки замикаючі контакти в кнопці «Пуск» та розмикаючі в кнопці «Стоп») На циліндричній частині кнопки, яка виступає всередині корпусу, змонтована пружина 2. Кнопка закріплена за допомогою гвинтів. Якщо поставити декілька кнопок в одному блоці, утвориться кнопочний пост, або кнопочна станція. 

четвер, 2 квітня 2020 р.

Будова сонячних батарей


тема :ПРИНЦИП ДІЇ СОНЯЧНОГО ЕЛЕМЕНТА
Будова найпростішого сонячного елементу та основний принцип його дії наступні. Береться звичайний напівпровідник - дві пластини, приєднані одна до одної. Вони вироблені з кремнію з додаванням в кожну з них певних домішок, завдяки яким отримуються елементи з потрібними властивостями: перша пластина має надлишок валентних електронів, друга ж, навпаки, їх недолічує. У підсумку, в напівпровіднику є шар негативно заряджений і шар позитивно заряджений, тобто шари «n» і «p».


На самій межі дотику цих пластин є зона замикаючого шару. Цей шар протидіє переходу надлишкових електронів з шару «n» у шар «p», де даних електронів не вистачає (місця з відсутніми електронами називають дірками). Якщо підключити до подібного напівпровідника зовнішнє джерело живлення («+» до «p» і «-» до «n»), то зовнішнє електричне поле змусить електрони подолати замикаючу зону і через провідник потече струм.