субота, 28 березня 2020 р.

Сонячні електростанції


Сонячні електростанції досить інноваційне обладнання. Вони складені з великої кількості елементів, принципи роботи яких невідомі більшості власників. Насправді для більшості головніше розуміти, що обладнання справне і надалі приносить прибуток, а те, яким чином це відбувається не завжди цікаво. Але хочемо наголосити, що за таким високотехнологічним обладнанням необхідно слідкувати та виявляти несправності. Для цього все ж треба знати принцип роботи сонячної електростанції.

середа, 25 березня 2020 р.

Будова, технічне обслуговування та ремонт побутових приладів


Урок №.133-137 Технічне обслуговування та ремонт електрообладнання побутових машин, ручного електроінструменту, електроприладів індивідуального користування. Конструктивні особливості. Технічне обслуговування та ремонт електрообладнання побутових машин, ручного електроінструменту, електроприладів індивідуального користування. Характерні несправності та способи їх усунення.

Що таке принципова електрична схема?


Основними технічними документами для електромонтера є креслення і електричні схеми. Креслення включає розміри, форму, матеріал і склад електроустановки. По ньому не завжди можна зрозуміти зв'язок між елементами. У ній допомагає розібратися електрична схема.Щоб читати електричну схему, необхідно добре знати і пам'ятати найбільш поширені умовні позначення контактів, теплових реле, двигунів, магнітних пускачів.

понеділок, 23 березня 2020 р.

Тести з теми "Електричні апарати".


Тестові питання:

1.Яким реле постачений магнітний пускач?
А) Реле часу
Б) Теплове реле 
В) Проміжне реле

2. Пускорегулювальні апарати використовують в установках напругою:
А) 1000 V
Б) Понад 1000 V
В) До 1000 V

3. Ізоляцію контактора випробують:
А) Амперметром на 500 А
Б) Ватметром на 500 Вт.
В) Мегомметром на 500 Вт

4. Теплове реле використовується:
А) При перевантаженнях
Б) При короткому замиканні
В) При перегріві обмоток двигуна

Будова перемикачів

Пакетні перемикачі, призначені для нечастих включень у мережах постійного струму напругою до 220 В, а також в мережах змінного струму напругою не більше 380 В. Вони компактні, мають високу розривну здатність, надійно працюють при трясці і вібраціях.
Пакетні перемикачі призначені для роботи в електричних ланцюгах напругою до 380В змінного струму частотою 50, 60Гц і 400Гц і до 220В постійного струму в якості:
- ввідних вимикачів і перемикачів в ланцюгах управління електроустановок розподілу енергії;
- комутаційних апаратів з ручним приводом для нечастих включень і відключень;
- для ручного керування асинхронними електродвигунами в електричних ланцюгах змінного струму.
Вимикачі розраховані для роботи при температурі навколишнього середовища від -40С до + 45С і відносній вологості повітря не більше 95+-3% при температурі +25+-30С і не більше 80+-3% при температурі +40+-30С.
Випускаються в кліматичному виконання - У, М.

Ремонт рубильників, пакетних вимикачів, запобіжників


При ремонті рубильників виконують такі роботи: ретельно очищають контактні поверхні ножів і губок від бруду, кіптяви і частинок металу. Зачистку виробляють напилком, намагаючись зняти мінімальну кількість металу, щоб не зменшити перетин контактних частин ножа і губок. При сильних оплавлення контактні губки або ножі замінюють новими, виготовленими зі смугової міді відповідних профілів і розмірів, підтягують всі кріпильні деталі, що з'єднують окремі частини рубильників. При цьому особливу увагу звертають на шарнірні з'єднання, що є частиною ланцюга, по якій проходить електричний струм; перевіряють стан пружин в контактних губах. Пружини, що втратили пружні властивості і внаслідок цього не створюють в контактах необхідного тиску, замінюють новими; регулюють входження ножів в контактні губки. Ножі повинні входити в контактні губки без ударів і перекосів і з деяким зусиллям. Контактна поверхня губки повинна щільно прилягати до відповідної поверхні ножа. Щуп товщиною 005 мм при перевірці не повинен входити в міжконтактного простір (між губкою і ножем) на глибину більш ніж 5-6 мм; регулюють глибину входження ножів в контактні губки. У рубильника з важільним приводом ножі при повністю включеному положенні не повинні доходити до контактної площадки губок на 2-4 мм. У той же час ніж всій своїй контактної частиною повинен увійти в губки. Регулювання проводиться шляхом збільшення або скорочення довжини тяги від рукоятки до рубильника. При регулюванні домагаються одночасного виходу всіх трьох ножів з губок. Різночасність виходу ножів з контактних губок не повинна перевищувати 3 мм; - Перевіряють міцність з'єднання рубильника з важелем. Різьбові з'єднання закріплюють контргайками, а штифтові-двома конусними штифтами діаметром 4-6 мм; - Перевіряють стан пружин іскрогасні контактів. Слабкі пружини замінюють новими заводського виготовлення. Якість ремонту і регулювання рубильників перевіряють шляхом багаторазових (10-15 разів) включень і відключень. Зазначена кількість операцій включення і відключення рубильник повинен витримати без ознак порушення регулювання. У щитах пересувних станцій останніх випусків нерідко рубильники замінені пакетними вимикачами, в яких найбільш швидкого зносу піддаються пружини і іскрогасі-тільні фіброві шайби.

пʼятниця, 20 березня 2020 р.

Принцип работы электрочайника



Принцип работы электрочайника

Трудно представить современную жизнь без электрочайников. Высокая скорость нагрева, привлекательный внешний вид и низкое количество потребляемой энергии сделали его незаменимым прибором на любой кухне, как в доме, так и в офисе. Данная статья ознакомит вас с устройством современного электрочайника и поможет разобраться во всех тонкостях его работы.
Немного истории
Идея создания такого устройства принадлежит американскому полковнику Кромптону, который впервые продемонстрировал свое изобретение на Чикагской всемирной ярмарке 1893 года. Нагревательный элемент был вмонтирован в подставку чайника, что на порядок увеличивало время и расход электроэнергии, требуемой для нагрева воды. Из-за указанных недостатков, устройство не смогло привлечь к себе внимание широкой публики.
Взяв за основу идею Кромптона, англичанин Артур Лардж усовершенствовал модель, установив нагревательный элемент прямо во внутреннюю поверхность прибора, что позволило сократить время нагрева до минимума.